Jak prodat bitcoin

9.2.2020

Jak prodat bitcoin

Pokud jste majitelem bitcoinu, ale nemáte příliš přehled o tom, jak bitcoin prodat, nejspíše budete jeho držitelem na tzv. papírové peněžence, tedy cenném papíru, na kterém jsou zapsány veškeré údaje potřebné k nakládání s danou bitcoinovou částkou.

Pokud se rozhodnete peníze z takové peněženky prodat, je nejlepší volbou uskutečnit transakci prostřednictvím některé ze směnáren. Jedná se o online tržiště s kryptoměnami, které nabízí celé portfolio kryptoměn. Tedy jak prodat bitcoin?

Jednotlivé kryptoměny můžete na burze nakupovat, prodávat je a mít je zde v držení. Pomocí unikátního soukromého klíče stačí bitcoiny odeslat do své vytvořené online peněženky, která se vám vytvoří automaticky spolu se založením vašeho účtu na takové burze.

Transakce je prováděna v několika jednoduchých krocích, na jejím konci máte bitcoiny v elektronické peněžence a můžete je v poklidu měnit buď za jiné kryptoměny, popřípadě za tzv. fiat, tedy klasickou měnu. Zde je však zapotřebí opravdu dobře hledat, protože burz, které vám umožní měnit kryptoměny přímo za české koruny, příliš mnoho není.

Díky úspěšně prodanému bitcoinu máte k dispozici částku ve standardní měně, kterou si můžete následně poslat na některý ze svých účtů a pak s touto částkou operovat tak, jak jste zvyklí.

Problémem však je, že některé banky nejsou ochotny přijímat peníze odesílané z účtů vedených na kryptoměnových směnárnách. Je tedy důležité vybírat dobře, kterou směnárnu si pro prodej bitcoinu zvolíte. Vždy se seznamte se stanoviskem své banky vůči těmto bankovním převodům, a i s podmínkami dané směnárny. Prodeje bitcoinu se však vůbec nemusíte bát. Jedná se o proces, který se v mnohém podobá klasickým bankovním operacím.

Change BTC > Aktuality > Jak prodat bitcoin

Bitcoin je nejpopulárnější a nejrozšířenější z mnoha tokenů virtuálních měn, které nazýváme
kryptoměny.

  • Vichrova 1904, Lysá nad Labem
  • +(420) 774 903 805
  • info@changebtc.cz

 


Rychlé odkazy


Poslední novinky

Aktuality
 
5.4.2020 Koupit bitcoin online

 

27.3.2020 Koupit bitcoin

 

17.3.2020 Kde koupit bitcoin

 

Stránkování
12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >
 
 

NEWSLETTER

Sociální sítě